Bahçe Mobilyası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bahçe Mobilyası

Bahçe mobilyası seçiminiz için kullanım amaçlarınızı net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Seçeceğiniz bahçe mobilyaları çok geniş alan kaplamamalı ve pratik olmalıdır. Bahçenizde kullandığınız diğer ünite ve aksesuarlar ile de birbirini tamamlamalıdır. Eviniz için dış mekan ya da iç mekan her tip mobilya seçerken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar vardır. Dış mekan mobilyası seçerken ölçüler genişlemiştir, rahatlık ve konfor ön plana çıkmış, hafiflik, dayanıklılık, kolay temizlenme özellikleri en önemli değerlendirme unsurları haline gelmiştir.

hafiflik, dayanıklılık, kolay temizlenme özellikleri en önemli değerlendirme unsurları

Göz önünde bulundurulması gereken noktalar;

– Kumaş ve Malzeme 

Dış mekan mobilyaları için seçilen malzeme ve kumaşın yoğun güneş ışınlarından sağanak yağmura ve hatta yaşadığınız yere bağlı kar gibi zorlu mevsim koşullarına karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Aynı zamanda havuz suyu içindeki kimyasallar gibi doğal olmayan şartlara karşı da dayanıklılık göstermelidir

– Alan

Karar verilmesi gereken en önemli konulardan biri de alanınızın büyüklüğüdür ki; dış mekan mobilyasının adeti ve tipi ne kadar açık alanınızın olduğuna bağlıdır. Büyük bir açık alanınız varsa daha geniş yer kaplayan büyük setleri, köşe grupları ve bunlara ilave olarak masa gruplarını seçebilirsiniz. Küçük açık alanlar için balkon setleri daha uygun olacaktır. Açık alanda kalabalık misafir grupları ağırlamayı tercih ediyorsanız da bu yine tercih ettiğiniz mobilyanın adet ve ölçülerini etkileyecektir.

– Tasarım

Tasarım yanızca kişisel zevk konusudur. Bugün her zevke uyacak her tip malzemeden dış mekan mobilyasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Tabi ki dış mekan mobilyası modern ya da klasik izler taşıyabileceği, gösterişli ya da sade olabileceği gibi rahat ve pratik olmalıdır.

– Konfor

Tercih edeceğiniz bahçe mobilyasının konforundan emin olmak için, ergonomik tasarım bir ürün tercih etmelisiniz. Ürünü satın almadan önce mutlaka güvenilir ve kaliteli bir markadan alış veriş yaptığınızdan emin olmalısınız.Unutulmamalıdır ki, her malzemenin avantajları ve dezavantajları vardır. Ahşap güzeldir fakat bakım problemi vardır-yağmur ve güneşten etkilenir, sıkça zımpara ve boya bakımı gerekir. Ayrıca kanatlı böceklerden kolay etkilenir.

Enjeksiyon Rattan, örgü rattan görünümünde fakat dayanıklılık ve kalıcılığı olan, bahçe ve özellikle ıslak havuz alanları için uygun kullanımı olan, plastiğin gaz enjeksiyon ile rattan görünümüne kavuştuğu yeni bir üründür. Şık görünümü ve dayanıklı kullanımı ile son zamanlarda tercih sebebi olmaktadır.

Anlatıldığı gibi, dış mekan mobilyası alırken göz önünde bulunduracağınız çok fazla nokta var olması ile birlikte çok geniş ürün seçeneği de var. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra size en uygun seçeneği bulmanız açısından, yukarıda değinilen noktalara göz atmanızda fayda olacaktır.

Mutlu ve huzurlu bir yaz mevsimi geçirmeniz dileğiyle….

Tümünü
101
Paylaş