Burcuna Göre Babanla İlişkin Nasıl?

Doğum haritasında Güneş’in bulunduğu burç, kişinin varlığının fiziki planla bütünleştiği noktadır. Bu doğduğumuz ay ve güne bağlı olarak bir burçla sembolize edilir. Güneş’in astrolojideki temel rollerinden biri de bireyin babasıyla kurduğu bağın temsilciliğini üstlenmesidir. Zira her birey babası sayesinde bu yaşamdaki yolculuğuna adım atmıştır.

Koç

Astrolojinin yaramaz çocuğu Koçlar, babalarının cesur, dürüst, güvenilir, mücadeleyi seven, fikirleri için savaşmaya hazır, yoktan var eden, korkusuz ve çocuksu tavırlarından etkilenirler. O yüzden birbirleriyle sık sık çatışmaya girseler de fikir ayrılıkları sabun köpüğü gibi kısa bir sürede ortadan kalkar. Koçlar için babaları, otoriteden çok, samimi bir arkadaştır. O yüzden Babalar Günü’nde bir Koç’un babasına vereceği en güzel hediye, yeni açılmış ama son derece popüler bir Steak House’ta keyifli bir yemek olabilir.

Boğa

Yeme, içme, keyif yapma ve huzurlu bir yaşam için tüm servetini akıtmayı göze alan Boğalar, babalarıyla da bu değerleri paylaşmaya çok hazırdırlar. Ayrıca güzel sanatların her dalıyla yakından ilgilidirler. Boğaların baba çocuk ilişkisinin temelinde güven yatar. Düzeninden çıkmak istemeyen görünüşte tembel ama aslında son derece pratik zekaya sahip bu burcun babasına verilebilecek en güzel hediye 1 dilim leziz çikolatalı pastayla son bulan, ünlü bir lokantada yenecek akşam yemeği olacaktır. Fakat değerli bir sanatçıya ait bir sanat eseri de günün anlamına damga vurabilir.

İkizler

Yazın müjdecisi Haziran’ın sahibi İkizler, ilgi duysun duymasın her konuda bilgi sahibi olmaya bayılırlar. Ayaklı kütüphane tanımlaması onlar için çok uygundur. İkilemlere düşmezlerse hayatın sempatik, neşeli, sosyal dinamiklerinden verimli bir şekilde faydalanırlar. Böyle bir tablo karşısında da babalarıyla 40 yıllık arkadaşmış gibi ilişki kurarlar. Fiziksel ve ruhsal olarak hiç yaşlanmayı kabul etmeyen bu burcun babaları çocuklarını fikir ve bilgiyle beslemeyi sever. O yüzden bir sinema bileti, dans kursu veya bir seyahat organizasyonu şahane bir hediye olacaktır.

 

Yengeç

Kıyı sularda gezinmeyi seven Yengeçler tehlikeyi sezdiğinde ortamdan kaçmayı tercih ederler. Bu da temkini elden bırakmak istememelerinden kaynaklanır. Besleyip büyütmek, koruyup kollamak, şefkat göstermek en temel özelliklerindendir. Bu durumda Yengeç burçlarının babaları adeta anne gibi çocuklarını kanatları altına almak ister. Anı biriktirmekten hoşlandıkları için onlara alınacak hediye çoktur. Her şeyden önce aileyle beraber geçirilen bugünü asla unutmazlar. Babalarıyla katılacakları bir yemek atölyesi aktivitesi onların hafızasında yer eder. Beslemekten zevk aldıkları için bir evcil hayvanla da şaşırıp mutlu olabilirler.

 

Aslan

Sönmeyen ateşin temsilcisi Aslanlar, için babaları zaten hayattaki en değerli varlıktır. Aslan burcu astrolojide “baba” figürüyle özdeşleşir. Baba sevgisi bazen Aslan burcuna yetmeyecektir. O nedenle Babalar Günü gibi özel bir günde hayattaki en değerli varlığı için elinden geleni esirgemeyecek ve eğlencenin ön planda olduğu unutulmaz bir günün organizasyonunu planlayacaktır. Aslanlar sosyalleşmeyi sevdikleri için babalarının en sevdiği kişileri bir araya toplayarak bugünü kalabalık bir şekilde kutlayabilirler. Tabii bugüne özel seçilen hediye de sıradan olmamalı ve marka değeri taşımalıdır.

 

Başak

Pratik, endişeli, mükemmeliyetçi, eleştirel, düzeni seven, hizmet odaklı Başaklar, hayatı kendine zorlaştırırken başkalarına kolaylık sağlamayı adeta ilke edinmiştir. Babaları da bu özellikleri taşıdığı için aralarında birbirlerini sık sık eleştiren bir iletişim tarzı olabilir. Sağlık konularına duyarlı, faydalı olan her bilgiyi çevresiyle paylaşmayı seven Başak burcunun babası hayatını kolaylaştıracak her türlü hediyeyi beğenecektir. Sıkı bir eleştirmen olduğu için fikirlerini daha güçlü bir şekilde ifade etmesi için yazarlık kursu da alternatifler arasında yer alabilir.

 

Terazi

Adaleti doğduğu andan itibaren gönlünde barındıran terazi burcu, her konuda doğrucu olmayı sever. Babanız Terazi Burcu mensubu ise estetik kaygıları yüksek, sanata düşkün, nasıl göründüğüne önem veren biridir. Bu sebeple Terazi babanıza alabileceğiniz en ideal hediyelerden biri onun estetik kaygılarına hizmet edecek bir hediye olacaktır. Parfüm, saat, en sevdiği gömlek, tam yaza girerken beğendiği güneş gözlüğü harika hediye seçenekleri olabilir.

 

Akrep

yönetmek onlardan sorulur. Fazla ışık almayan, loş ortamlar tam onlara göredir. Bu nedenle Güneş’in parlak ışığı onlara fazla güçlü gelebilir. Baba hayatı boyunca tehlikeli, zorlu ortamlarda bulunmuş olabilir. Çocuğuna her koşulda korkusuz olmayı öğretmek isteyecektir. Dedektiflik roman ve filmleri günün hediyesi için uygun bir seçim olacaktır. Ayrıca eskiye ışık tutan bir müze bileti de hediye için iyi bir fikir olabilir.

 

Yay

Ateşlerin macerayı seven delikanlısı Yaylar, babalarını, onlara daima neşe veren, yeni bilgilerin ışığında farklı kültürlerle buluşturan, merak duyacakları yeniliklerin peşinden koşmalarına imkân tanıyan, arkadaş kadar yakın bir öğretmen olarak görürler. Babalar Günü’ne özel en güzel hediye birlikte yapacakları uzun bir yolculuğun habercisi uçak bileti olacaktır. Zaten bu gezi sonrasında yeni keşfedilen yerleri çok beğenip bir yıl içinde oraya taşınmaya bile karar verebilirler.

 

Oğlak

Aile geleneklerini öncülükle koruyup gelecek kuşaklara taşıyan Oğlaklar temelde düşük enerjiye sahiptirler. Zaten “Güneş’in ışığının en zayıf olduğu kış ortasında yaşama “Merhaba” derler. Aileye layık olmaya çalışan kurumsal hayatın güçlü kimliği babalarıyla mesafeli ve kuralcı bir ilişki içinde olurlar. Az ile yetinmeyi öğrenen Oğlakların babalarıyla olan ilişkisi 30 yaşından sonra daha yerine oturur. Bugüne özel en güzel hediye yıllar öncesinde çekilmiş ve çekmecede unutulmuş bir aile fotoğrafının süslediği nostaljik bir resim çerçevesi olabilir.

 

Kova

Kışın en soğuk ayında dünyaya gözünü açan Kovalar, adeta başka gezegenden buraya ziyarete gelmiş gibidirler. Orijinal, aykırı ve standarttan farklı olmak en temel özellikleri arasında yer alır. Yeniliklere açık, farklı olan her şeye ilgi duyan Kova burcunun babasına verilecek en güzel hediye teknolojinin son harikası bir cep telefonu ya da herhangi elektronik bir alet olabilir.

 

Balık

Suların en saf, en temiz, hayatı olduğu gibi sorgulamadan kabul eden burcu Balıklar, sığ sularda yüzerlerse çabuk avlanabilirler. Duygusal zekalarıyla maddi hayata uyum sağlamaları zordur. Ritim duygusu geliştiği için, müzikle yakından ilgilenebilirler. Şiirler ve şarkı sözleri onların kalemiyle hayat bulur. Resim yapmak, renklerle çalışmak vazgeçilmezlerindendir. Balık burcunun babası da klasik olmaktan çok duygularına sahip çıkan bir kimlik taşır. Sanat gözü yüksek bir insandır. Günün hatırası olarak bu burcun babasına bir resim kursu ya da mistik ögeler taşıyan bir grup çalışması hediye edilebilir.

En uygun ve ne kaliteli ürünler ile babanın ihtiyacına göre hediye almak istersen hemen tıkla!