Pasta Hazırlarken Olmazsa Olmazlar

Pasta Hazırlarken Olmazsa Olmazlar

Beş çayını şenlendiren, günü güzelleştiren, kreması dolgun, meyvesi endamlı, çikolatası bol pastaları bulduğumuz yerde affetmedik, sildik, süpürdük. Afiyetle yedik. Hep hazır, hep hazır. Nereye kadar? Şimdi hazılama vakti ama hazırlamadan önce pasta hazırlarken olmazsa olmazlar neler mi? Hadi hızlıca bir göz gezdirelim.

El Mikseri

Hamur hazırlamak için kaymaz ve büyük bir çırpma kabına ihtiyacınız var. Güçlü bir el mikseri sayesinde malzemelerin tamamını iyice karıştırabilirsiniz. İyi el mikserleri farklı hız ayarlarına sahiptir ve geçişleri kademelidir.

Un Eleği

Leziz hamur işleri yapmak artık daha kolay. Eski tip un elekleri tarihe karışıyor, Pratik Un Eleği ile tutma yerindeki tetiğe basarak unlarınızın çok rahat elenmesini sağlayabilirsiniz. Tek elle pratik bir şekilde ununuzu eleyebilirsiniz. Akıllıca tasarlanmış bu ürün un veya benzeri malzemeleri eleğe koyup dakikalarca sallamak yerine tetiğe basarak pratik bir şekilde elenmesini sağlıyor. Mekanizma tutacak içindeki tetiğe basılması ile harekete geçip kapta bulunan elenecek malzemeyi harmanlayan pervaneyi döndürerek en küçük parçalara kadar elenmesini sağlıyor. Pervane aynı zamanda topakları ufalayıp elekten geçmesini sağlıyor. Un, kakao, vanilya, pudra şekeri ve benzeri malzemeleri elemek için idealdir. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermez, gıda ile temasa uygundur.

Pasta Dekor Kalemi

Pasta dekor kalemi ile kurabiye, kek, pasta ve tatlılarınız üzerine renkli ve değişik tatlarda sos ve kremalar ile desen ve süslemeler yapabilirsiniz. Hazırladığınız kurabiye ve pastalarınız, fırından çıktıkları hali ile elbette harika ve lezzetliler ama pasta dekor kalemi ile yapacağınız süslemeler onları sunum için muhteşem gösterecek. Yaratıcılığınızı kullanın ve çocuklarınız için sevimli hayvan figürleri, sevdiklerinizin isimlerini veya özel günlerinize göre şekliler çizebilirsiniz.

 

 

Kek Kalıbı

Hazırlayacağınız kek türüne uygun bir kek kalıbı gerekir. Örneğin, standart kekler genelde klasik bir kek kalıbında hazırlanırken cheesecake yuvarlak bir kek kalıbında hazırlanır; elmalı pasta için daha çok dikdörtgen bir tepsi gerekir.

Mutfak Tartısı

Gerekli malzemeleri doğru ölçüde ekleyebilmek için kaliteli bir mutfak tartısı gerekir. İyi bir tartı farklı ölçüm birimlerine sahiptir ve gramajları titizlikle ölçer. Dijital göstergesi olan tartıların kullanımı oldukça pratiktir.

Pasta Sunumu

Pastanızı hazırladınız ve  artık onu sunmanın vakti geldi pasta seti sayesinde şık sunumlar yaratabilirsiniz. Artık mükemmel lezzetlerin tadına varmak için hiçbir engel yok.

 

 

 

 

 

 

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, afiyet olsun! 😉