Rimel Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Püf Nokta!

 

Maskara veya rimel, sen nasıl adlandırıyorsan adlandır, makyajın en önemli adımlarından biri kirpikleri belirginleştirmek. Silikon fırçalı, kıl fırçalı, kirpik tipine göre seçebileceğin rimeller ile bakışlarına dikkat çekici bir etki vermen mümkün. İşte şimdi, kısa, seyrek ve düz kirpiklerin ilacı dikkat etmeniz gereken 7 püf nokta sizlerle…

Tam konuya geçmeden önce Rimel ile Maskara arasında fark var mı, aynı şey mi onu cevaplayalım.

  • Rimel Fransızca’dan gelir orjinalinde daha katıdır Maskara İtalyanca’dan gelir daha yoğundur ama günümüzde ikiside aynı ürün olarak üretilir ve kullanılır bir fark yok yani.. umarım kafa karışıklığını ortadan kaldırmışızdır! 🙂

 

Rimel Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Püf Nokta!

  1. Rimel fırçasını sıkı tutun, üst kirpiklerden başlayın ve kirpiğin en kenarından başlayarak sal-sol zikzak hareketiyle fırçayı kirpiğinizin en ucuna kadar devam ettirerek sürmeyi tamamlayın!
  2. Rimeli/Maskarayı zikzak hareketiyle sürmek her kirpiğin arasında maskaranın güzel bir şekile yayılmasını sağlayacaktır. Kirpikleriniz tel tel ayrılacak ve topaklanmayı önleyecektir.
  3. Alt kirpiklere sürülen rimelin üst kirpiklere nazaran yoğun olmasına gerek yoktur. Hafifce ufak bir vurgu için alt kirpiklerede uygulamayı unutmayın!
  4. Unutmayın! Alt kirpiğe çok rimel sürülmesi gözlerin olduğundan daha düşük görünmesine sebep olur.
  5. Rimeli bir kat sürmek genellikle yeterli olmaz, tek kat rimel kirpiklere istenilen yoğunluğu yaşatmayacağından hemen ikini katı atın ama bu arayı bekletmeyin, eğer bekletirseniz kuruyan rimel topaklanmaya başlar ve yapış yapış bir görüntü elde edersiniz. Abartılı bir biçimde üst üste bir kaç defa da sürmeyin en fazla 3 defa sürün.
  6. Rimel uygularken gözümüzün çevresine bulaşan rimel kalıntılarını pamuklu çubuk ile veya makyaj temizleyicisi ile temizleyebilirsiniz.
  7. Son olarak düz kirpiklere rimel sürmek için yukarıdakiler yapılmadan önce kirpikler, kirpik kıvırıcısı ile kıvırılmalı veya düzeltilmelidir.

Joker: Rimel sürerken maskaranın kirpiğinizden uzun süre kalması, daha kalıcı ve dolgun görünmesi için transparan pudradan yararlanabilirsiniz. Nasıl mı uygulanır? 

Pamuklu çubuk transparan pudraya veya talk pudrasına batırıp pudralanır ve kirpiklere pudra sürülür.Bir kat maskara sürüp üzerinden pudra ile hafifçe  geçildikten sonra maskara tekrar sürülür. Böylece maskara gün boyu tazeliği koruduğunu ve daha da dolgunlaştığını göreceksiniz. Özellikle transparan pudra kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tümünü
9
Paylaş